Sleva do 30 % při placení online!
Blog
Je Turecko v EU, tedy v Evropské unii?
Publikováno 30 Listopad, 2021
Turecko není členem Evropské unie, i když část území země se nachází v Evropě. Proč je Turecko stále kandidátskou zemí? Jaké jsou překážky členství v EU? V tomto příspěvku odpovíme na výše uvedené otázky.
Přečtěte si více
Hlavní město Turecka – tehdy a dnes
Publikováno 23 Listopad, 2021
Odpověď na otázku o hlavním městě Turecka je pro mnoho lidí skutečným problémem a obvykle vyžaduje chvíli zamyšlení. Je hlavní město Istanbul nebo Ankara? Jak se Ankara stala hlavním městem Turecka? Co v Ankaře stojí za vidění? V tomto příspěvku najdete odpovědi na tyto otázky.
Přečtěte si více
Jak vypadá vlajka Turecka?
Publikováno 9 Listopad, 2021
Jedna z prvních věcí, kterých si můžete všimnout po příjezdu do Turecka, je červenobílá vlajka vlající ve větru téměř všude: na letišti, v obchodech, kancelářích, na pláži, na balkonech, v autech, na pohřbech lidí, kteří položili život za vlast, a dokonce se malovala i vysoko v horách. Téměř každý turista ví, jak vypadá turecká vlajka.
Přečtěte si více
Ramadán – co to je a jak dlouho trvá?
Publikováno 2 Listopad, 2021
Co je ramadán? Jak dlouho to trvá? Kdy je ramadán? Jak to ovlivňuje cestovní ruch? V tomto příspěvku vám vysvětlíme, co je tento záhadný ramadán a pokusíme se ukázat, že se ho během dovolené v Turecku nemusíte bát.
Přečtěte si více
plaza Kleopatra
Alanya anebo Bodrum, ideální místo na dovolenou
Publikováno 23 Říjen, 2021
Plánujete dovolenou v Turecku? Zajímá vás, který region si zvolit? Turecko je velmi velká země, takže se nedivím, proč jsou turisté zmateni při výběru dovolené. Každý turista, který přichází na dovolenou do zahraničí, by chtěl, aby byl jeho výlet úspěšný s množstvím nádherných vzpomínek a dojmů. Proto vám představím srovnání dvou turistických letovisek. Podobný vstup naleznete zde: Alanya nebo Side? Kam se vyplatí jet na dovolenou do Turecka? Tentokrát vám chci představit dvě města, která jsou v Turecku velmi známé a určitě o nich každý z vás už slyšel. Jedno z turistických letovisek se nachází na Turecké riviéře a druhé na Egejské riviéře.
Přečtěte si více
Strana 4 z 10
pay with iyzico methods