Sleva do 30 % při placení online!

Pirátska dovolená v Turecku

Publikováno 6 Leden, 2023
 
Dnes vám přiblížíme pirátskou tématiku, která je navzdory poněkud zapomenuté historii důležitým prvkem tureckého místního turismu a spojují se s ní mimořádne zajímavé příběhy. Možná si myslíte....jak to? proč? Věděli jste, že v Turecku byly pirátskí vesnice a byli to právě piráti, kteří vládli mimo jiné také v Alanyi? Chcete-li vědět více, přejdite dolů. 
 
 
 
Jestli byli v Turecku opravdu piráti? 
 
Ano! Turecko, přesněji část Turecké riviéry, bylo ideálním místem pro rozmístňování pirátů a vytváření pirátskych vesnic. Proč? Důležitý byl mimo jiné terén (hory, moře), podnebí, přímý přístup ke Středozemnímu moři  a obchodní cesty, které v tomto bodě protínaly Středozemní moře. 
 
Aby jsme trochu mohli cítiř pirátskou atmosféru, musíme se vrátit do 2. století p.n.l.  
 
Alanya, jedno z nejpopulárnějších tureckých měst, se ve 2. století před Kristem nazývala Korakesion, což v latině (Corracesium) znamená „Rostoucí město“. Zakladatelem města byli řečtí osadníci, kteří vytvořili vesnici proslavenou zejména prodejem ryb. Jak správně tušíte, souviselo to s úspěchy řeckých osadníků, ale také s množstvím vloupání, krádeží a loupeží. Ještě je vhodné dodat, že problém se netýkal jen současné Alanye, ale i dalších včetně Side. 
 
Pokud byste chtěli vidět přístav v Side a znát historii tohoto města vydejte se s naší cestovní kancelář na tento výlet: 
 
https://ahojalanya.cz/vylet/sidemanavgat.xhtml 
 
 
 
 
Bitva pod Corracesium 
 
Slyšeli jste o bitvě u Corracesium? Ztráty, které utrpěli řečtí kozáři, byly tak velké, že se rozhodli o obraně, které měla odstranit problém s krádežemi, ale i odstrašit další pirítské dobrovolníky, kteří se ve měste notoricky objevili. Za tímto účelem se římský senát rozhodl pronajmout generála Gnaeuse Pompeie spolu s flotilou více než 120 000 lidí - námořníci a další na obranu města. Rozhodující bitva se odehrála přesně v roce 67 před Kistem na Corracesium, díky čemuž se definitivně zbavilo asi 10 000 soktormníků.  
 
Jako zajímavost vám můžeme říct, u přístavu a okolí v některých provinciích daroval Marek Antonius své Kleopatře.
 
Teď už víte odkud pochází název „Kleopatřina pláž“? :) říká se, že Kleopatra také vydala rozkaz přivézt egyptský písek do Alanye. 
 
Výlety pro rodiny s dětmi 
 
Plánujete příchod do Turecka a ptáte se, jaké výlety bychom doporučili hlavně pro rodiny s dětmi? Vždy vám doporučíme výlety lodí hlavně ty pirátské. Pirátské lodě v Alanyi jsou obvykle dřevěné často vícepodlažní, vybavené všemi nejdůležitějšími prvky skutečné pirátské lodi. Procházka po přístavu v Alanyi vyvrátí všechny vaše pochybnosti - téměř každá loď má jiné pirátské logo! 
 
Pravdou je, že v našej ponuke môžete nájsť tiež iné výlety loďou, ako napr. (výlet VIP jachtou, výlet loďou pri západe slnka a pod.), medzi našimi zákazníkmi však patrí medzi najobľúbenejšie práve pirátska loď. 
 
Co máte na takoví lodi? 
 
  • Pěnová párty čili párty v mydlové pěně
  • Moderná hudba
  • Oběd, zmrzlina, ovoce,.. 
  • Pěkné výhledy z perspektivy moře
  • Plavaní v moři
  • Animace pro děti a mnoho jiných,..

 

Pokud plánujete přijet do Turecka, budeme velmi rádi když se vyberete na tento výlet právě s námi :)

Doviděnou na pirátské lodi! 

 

AhojAlanya

pay with iyzico methods