Sleva do 30 % při placení online!
Plánujete příjemnou dovolenou na turecké riviéře? Přečtěte si otázky a odpovědi, které nám naši klienti kladou nejčastěji, abyste měli ve všem jasno.
Otázky a Odpovědi
Kliknutím na otázku zobrazíte odpověď
Jak je na tom cestovní ruch v Turecku v dobách COVID-19?

Dnes (k 15. prosinci 2020) platí v Turecku následující pravidla:

- Turecko při vstupu do země nevyžaduje testování COVID-19

- Po vstupu do Turecka rovněž neexistuje povinnost karantény

- Pozemní, námořní a vzdušné hranice jsou otevřené

- Při překročení hranice jsou cestující skenováni termovizními kamerami. Lidé s teplotou nad 38 stupňů C a příznaky infekce se podrobí testu na koronavir (často na letišti, v lékařských zařízeních).

- U letadel létajících do Turecka musíte vyplnit formulář polohy (zadejte adresu vašeho pobytu v Turecku, telefonní číslo, zdravotní stav)

- V celé zemi existuje požadavek na nošení roušek na večejnosti

- Hotely, muzea, turistická zařízení jsou otevřená, dezinfekční prostředky na ruce jsou často umístěny před vchodem.

- Restaurace, kavárny, bary jsou zavřené a slouží pouze k odběru

Profesionální místní agentura? Co to znamená?
We are members of TURSAB - official Turkish Tour Operators’ Association. Upon that we are allowed to organize trips, excursions, transfers, tour guiding services everywhere in Turkey. We are obliged to have a valid insurance. All our tour vehicles are also insured. We are an independent travel agency, full of well experienced and passionate staff. We are focused on tourists who wish to discover the best side of Turkey, being serviced with an individual approach. We do not have to add any 3rd party commission to the prices of our excursions. Most of them is organized by our agency so that we can offer better prices to our customers. That is why we have fixed them. We don’t bargain. We will answer every question. In the office, as well as during the trip :) Some of other travel agencies offer excursions stuffed with shopping instead of sightseeing. Some of them don’t offer guided tours, just passing near the greatest sites and monuments, no entry tickets, etc. We do neither of it. We offer legal guided tours, entry tickets and lunch on almost every our trip :)
Jsme malá nezávislá agentura vytvořená vášnivými lidmi. Snažíme se jednat s turisty individuálně a naši nabídku připravujeme na základě našich mnohaletých zkušeností a s přihlédnutím k vašim různým potřebám a zájmům.
Jako nezávislá cestovní kancelář nemusíme k našim službám přidávat další provize. Většinu z nich pro vás organizujeme na vlastní kůži. Ze stejného důvodu máme standardní ceny: zacházíme s vámi stejně, nevyjednáváme
Odpovídáme na všechny vaše otázky, i na ty nejsložitější :) Záleží nám na našich hostech a naší značce, proto nic neskrýváme! Na našich cestách se můžete kdykoli obrátit na zaměstnance kanceláře nebo vedoucí zájezdů a zeptat se na problémy, které vás trápí.

Bohužel i přes stejný název cesty (např. Kappadokie, Pamukkale) je jejich program úplně jiný. Nejběžnějšími rozdíly jsou smíšené mezinárodní skupiny (ne v angličtině), dlouhé zastávky v obchodech, díky nimž úřad vyrovná nízké náklady na cestu, žádný anglický průvodce, žádný turecký průvodce s licencí, jídlo a vstupenky nejsou zahrnuty v ceně atd. Mnoho agentur také nemá tak zkušené pracovníky a neřekne vám přímo, co je navíc placeno, nebo nebudete moci vybrat zálohu. U nás to bez problémů zvládnete.

                           

                          

 
                                                     

                                    Rezervace, platba

 

There are several ways to book a tour:

  • Online booking and payment by bank transfer / quick payments.

Book tours through our website by selecting them and adding them to your cart. Choose the form of payment by bank transfer in GBP. Confirmation with the account number and the amount of the advance payment will be sent by e-mail. After transferring the money, you will receive tickets and further instructions. Tickets do not need to be printed! In case of any problems with the reservation, please contact us - we will help! We offer a discount of up to 10% when paying online!

  • Online booking and payment in Turkey (cash / card).

Book tours through our website by selecting them and adding them to your cart. Please select a cash payment method in GBP. You will receive a confirmation with your order number and all information by e-mail. If you prefer to pay in dollars or Turkish lira - no problem, let us know and we will recalculate the amount. You pay on the day of the trip, to the driver or guide, or in front of the hotel, after making an appointment with our employee.

  • Booking by phone, via chat, skype, viber, whatsapp, etc.

To make a reservation, we need: name and surname, hotel, room number, mobile phone and preferred date of the tour. You can make phone calls or write from the UK, or do it from your hotel.

  • Booking by SMS: Please send an SMS with the name, hotel, room number and hours when we can call you back to the hotel room. We will call you and arrange all the details.

 

Nejlepší je rezervovat minimálně několik dní před zvoleným datem cesty. V hlavní sezóně jsou problémy s volnými místy, zejména na zájezdech s anglickým průvodcem, proto vám doporučujeme rezervovat a platit za výlety předem, abyste měli potvrzená místa v autobuse!

Nejvýhodnější - z Velké Británie, bankovním převodem na účet v GBP. Poté získáte 10% slevu ze základní ceny zájezdu. Po obdržení převodu vydáváme lístky, které lze (ale nemusí) vytisknout. Můžete je jednoduše mít ve svém telefonu / tabletu. Po příjezdu do Turecka, kromě zaslání čísla pokoje, není třeba řešit žádné formality.

Z hotelu: buď v našich kancelářích v Alanyi (v hotovosti, kartou), nebo vám zajistíme předání vstupenek v hotelu a můžete zaplatit poté - při vyzvednutí vstupenky.

Můžete také zaplatit přímo na zájezdu, ale vyhrazujeme si, že u některých zájezdů vás požádáme o platbu předem, abychom zajistili, že se zájezdu zúčastníte!

Naše ceny jsou uvedeny v eurech, ale můžete platit také v dolarech a tureckých lirách, librách. Zaměstnanec kanceláře jej na vaši žádost převede podle aktuálního směnného kurzu.

 
Respektujeme naše turisty i naši práci. Také nechceme snižovat naše standardy kvality. Ceny jsou proto pevné a neobchodovatelné. Zveme vás, abyste využili slev a propagačních akcí na našem webu. Pro velmi velké skupiny nebo velké zájezdy je možné získat další slevu :)
Web je pravidelně aktualizován! Je však třeba si uvědomit, že programy výletů, časy odjezdů a zahrnuté služby se mohou mírně změnit. V případě pochybností nás kontaktujte.

Standardně platí, že děti do 6 let v Turecku jezdí na výlety zdarma (pak však nemají zaručené samostatné sedadlo v autobuse nebo samostatné jídlo; lze je zakoupit při rezervaci).

Děti 7-12 let: 50% sleva.

Děti od 13 let: cena jako pro dospělou osobu (podle roku narození v pasu). Výše uvedené slevy se nevztahují na některé zájezdy, např. Delfinárium (při rezervaci zkontrolujte vybranou prohlídku, cena se zobrazí automaticky).

.Pro ty nejmenší: Děti do 6 let cestují na výlet zdarma nemají zaručené místo v autobuse a musejí sedět na klíně svých rodičů ani nemají samostatné jídlo.

Pro starší děti: V Turecku neexistují na velkých místech a v muzeích žádné slevy pro děti, pouze bezplatné vstupenky do 12 let a plně zaplacené vstupenky nad 12 let. Doporučujeme vám vzít si na delší cesty cestovní pas dítěte ve věku od 11 do 12 let, pro případ, že byste věk dítěte zkontrolovali v pokladně.

Změny a zrušení
Více než 24 hodin před dohodnutým datem je možné změnit datum, cestu, počet osob a rezignaci s vrácením peněz *. Méně než 24 hodin před cestou a přímo před ní nelze zaplacenou částku vrátit! Jedinou výjimkou je náhlé onemocnění potvrzené lékařským dokumentem.
Pokud jste si objednali zájezdy, ale ještě jste za ně nezaplatili a chcete je zrušit - respektujte
prosím naši práci a co nejdříve nás informujte !! Možná by ostatní chtěli využít dostupná místa. Poznámka: nevratné zrušení se nevztahuje na zájezdy do Istanbulu. Vzhledem k tomu, že zde
kupujeme letenky, není možné získat vrácenou zálohu. * vrácení peněz je provedeno do 30 pracovních dnů
Máme právo kdykoli zrušit výlet z důvodu nedostatečného počtu účastníků nebo z jiných důvodů - vrátíme vám celou zaplacenou částku * nebo nabídneme změnu na jiné datum / prohlídku.
Zrušení cesty je vždy poslední možnost, proto vás žádáme o pochopení - není to náš rozmar! - někdy se mění počet účastníků nebo existují jiné důležité organizační problémy. Někdy potřebujeme minimální počet turistů na prohlídku, například balón nebo tureckou noc během prohlídky.
* vrácení peněz je provedeno do 30 pracovních dnů
Vyhrazujeme si právo změnit některé body cesty z organizačních důvodů. Vždy takové změny jsou diktovány starostí o spokojenost turistů, nikdy to nejsou naše rozmary.

V takovém případě nahradíme zrušený bod jiným obdobnou atraktivitou 
(např. Jiná restaurace, jiné hledisko, jiný vodopád). Může se stát, že o změně budeme
informovat během cesty, kdy jsme změnu nemohli předpovědět dříve.

 

Nabídka, program, ceny
Obsluhujeme hlavně oblast Turecké riviéry a Alanya, protože se zde nachází naše kancelář a my dokážeme kontrolovat kvalitu našich služeb. Naše výlety začínají odtud. Poskytujeme také služby:

Na východ od Alanye: Oba, Tosmur, Kestel, Mahnutlar, Kargıcak

Západně od Alanye: Konaklı, Avsallar, Türkler, Payallar, Incekum, Okurcalar, Örenşehir, Kızılot, Kızılağaç

Boční plocha: Kumköy, Side, Çolaklı, Gündoğdu, Evrenseki

Také: Belek, Antalya, Lara a Kemer
Podle tureckých předpisů musí být každý kulturní a historický výlet doprovázen tureckým průvodcem, takzvaným cocartem. Pokud agentura posílá skupinu bez „vozíku“, nebudete mít možnost prohlídky s průvodcem po mnoha místech, jako je Hagia Sophia v Istanbulu nebo muzeum Goreme v Kappadokii. Vedoucí prohlídky vám dá jen „volný čas“ k prozkoumání na vlastní pěst ... takže se můžete naučit a vidět mnohem méně.
Anglický profesionální průvodce je vždy na kulturních a historických výletech (Pamukkale, Kappadokie, K.A.S.) - kde je sdíleno mnoho informací o Turecku a na několika rekreačních výletech (to je uvedeno v popisech zájezdů!). Naši průvodci mají bohaté zkušenosti s prací a cestováním v Turecku. Rekreační výlety (např. Rafting) se konají v mezinárodních skupinách v angličtině, němčině nebo ruštině.
Samozřejmě! Pro nás neexistují žádná omezení. Můžeme vše připravit a vytvořit VIP prohlídku podle vašich představ. Prosím kontaktujte nás :)


Pojištění

Jakožto cestovní agentura v turecké kategorii A máme kompletní cestovní pojištění složené u tureckého ministerstva turismu. Námi používané autobusy a minibusy jsou rovněž pojištěny.

Rozhodně ne! Toto je bohužel mýtus šířený některými neprofesionálními zástupci anglických tour operátorů. Turisté, vyrážející do zahraničí s jakoukoli cestovní kanceláří, jsou pojištěni na celý pobyt, bez ohledu na to, jak tráví čas a zda jezdí na výlety s místní agenturou nebo na vlastní pěst. Stojí za to si přečíst si naše podmínky! Naše sportovní výlety (potápění, rafting) navíc zahrnují další pojištění. Nezapomeňte však, že žádné pojištění nekryje úrazy pod vlivem alkoholu! Pokud někdo trpí chronickými nemocemi, je třeba si dokoupit pojištění, jinak se cesty účastní na své vlastní riziko.Průběh výletu
Vyzvedáme všechny turisty z hlavního vchodu do hotelu, bezpečnostní kabiny nebo vstupní brány. Pokud ne, budeme vás informovat o místě vyzvednutí při rezervaci. Někdy vás žádáme, abyste se přiblížili k hlavní ulici / silnici.
Typ vozidla závisí na počtu účastníků. Bez ohledu na velikost vozidel jsou nová, s efektivní klimatizací, pohodlnými sedadly a dostatkem prostoru pro nohy, tj. vybavené tzv. turistickým balíčkem. Tato vozidla jsou uzpůsobena pro cestování turistickými skupinami na několik stovek kilometrů. Na dlouhých trasách nikdy nepoužíváme autobusy dolmush, protože nám záleží na pohodlí a bezpečnosti turistů!
V naší nabídce nenajdete dlouhé zastávky k nakupování! Pokud však program cesty zahrnuje některá nákupní místa, je tato informace uvedena v jeho popisu. Obvykle jsou tematicky přizpůsobeny klimatu cesty a jsou lákadlem, nikoli mukou;)

V popisu každé cesty jsme uvedli věci, které byste si měli vzít s sebou. Pasy jsou vyžadovány pro dlouhé cesty, pro rezervaci v hotelu během přenocování (Cappadocia) nebo jednoduše jako doklad totožnosti v zahraničí. Není třeba je brát na sportovní nebo rekreační výlety.


Pokud je odjezd brzy ráno, můžete si objednat tzv. Obědový box nebo „snídaňový balíček“. Většina hotelů je nabízí zdarma na vaši žádost (objednávky se obvykle přijímají na recepci do hodin večeře den před cestou). Políčko na oběd se vydává, když nemáte šanci využít hotelovou snídani z důvodu předčasného odjezdu, takže vám nebude vydána později. Obědové boxy jsou spíš svačinkou než skutečnou snídaní, takže si můžete dát tureckou snídani na zastávce, když s námi vyrazíte na výlet. Na našich výletech do Pamukkale a Kappadokie je snídaně zahrnuta v ceně, takže není nutné objednávat oběd!

Vyvíjíme veškeré úsilí, abychom zajistili, že vaše účast na prohlídkách, které nabízíme, přináší pouze pozitivní zážitky. Proto jsme otevřeni jakýmkoli návrhům a záleží nám na názorech našich hostů. Všechny připomínky a stížnosti by měly být směrovány do kanceláře Ahoj Alanya, nejlépe ihned po cestě.
pay with iyzico methods
getContent select content from page_params pp join system_property p on p.numeric_value = pp.alternates_key where page_type = $1 and site = $2 and p.name = $3 order by coalesce(pp.updated_at, pp.created_at) desc limit 1, cookies.info.key
V Turecku máme rádi sladké... včetně koláčků! Dokonce i naše webová stránka používá cookies pro různé účely. Potřebujeme je k podpoře fungování a používání marketingových nástrojů. Více informací o souborech cookie, jejich typech, funkcích a pravidlech ukládání naleznete v Zásadách ochrany osobních údajů. Pokud máte stejně jako my rádi cookies a souhlasíte s používáním všech cookies, klikněte na „Ano, souhlasím!“. Pokud ne, změňte nastavení souborů cookie kliknutím na „Změna nastavení“ v tomto okně.