Sleva do 30 % při placení online!

Zlato v Turecku, kde a zda se vyplatí koupit

Publikováno 26 Prosinec, 2022
Dnes si povíme něco o tureckém zlatě. Jelikož je zlato v Turecku velmi žádané rozhodli jsme se toto téma více rozvést. Zveme Vás, abyste si přečetli tento příspěvek. Mimo jiné, se dozvíte proč je to dobrá investice, kde se vyplatí turecké zlato koupit a proč. 
 
                              Zlato v Turecku 
 
Když začnete hledat informace o tureckém zlatě, velmi často se můžete setkat s orientálnějšími vzory, ale také s tradičnějšími, které můžete vidět v našich evropských klenotnictvích. Jaký je tedy rozdíl a proč se v Turecku doporučuje kupovat zlaté šperky? 
 
Nelze skrýt, že při obecně šíleně vysoké inflaci ceny všeho, hlavně zlata se zvýšily. Přesto si však myslíme, že je to dobrý způsob investování nebo ke koupi šperku. Hodně z vás se hlavně během dovolené v Turecku s námi kontaktujete a ptáte se, jestli je to dobrý nápad nebo ne. Všechno však závisí na ceně a místě nákupu. Také doporučujeme zkontrolovat stav turecké měny – turecká líra (TRY) na euro a zda se to stále vyplatí.
 
 
 
Aktuálně je 1TRY - 1,22 CZK. Během nákupů nezapomínejte na smlouvání ceny. Je to už tradice při nakupování v Turecku. 
 
Turecko plné zlata 
 
Pokud byste se chtěli ponořit hlouběji do turecké kultury, můžete vidět, jak důležité je pro ně zlato. V první řadě jsou to:
  • 22 karátové zlaté mince, které se dávají lidem během jejich rodinných oslav, jako jsou svatby, narození dětí či narozeniny.
  • Turci rádi nakupovat zlato jako investici do budoucnosti.
Nyní můžete vidět jak vypadají takové mince.

 

Druhy zlata v Turecku 

Jaké druhy zlata si můžete zakoupit v Turecku? 

V Turecku běžně najdete 4 druhy zlata. Jaké? 

  • 24 karátové - používá se výrobu zlatých cihel, identifikuje se číslem 999,9 jako zlato z elektronického obchodu
  • 22 karátové - nepochybne jedno z neoblíbenejších v této krajine. Používá se kromě jiného k výrobě různých dekorací, nebo některých mincí. 
  • 18 karátové, 4 karátové - tieto sa používajú v klenotníctve a zlatníctve. 

Při procházce po hlavních ulicích například zde v Alanyi můžete potkat spoustu klenotnictví. Je jich mnoho, proto se vyplatí pár z nich navštívit pro srovnání cen.

Turecko je známé svými zlatnickými výrobky, kůží a bavlnou. Určitě jste o tom už slyšeli a vaši přátelé, kteří již navštívili Turecko vám mnohdy zmiňovali skvělé turecké ručníky či oblečení.

Zlaté šperky v Turecku 

Turečtí řemeslníci a klenotníci se každý den předhánějí ve vymýšlení vzorů, které zde ještě nebyly, takže se můžeme cítit opravdu výjimečně. Místní zlato se v Polsku a v Evropě vyskytuje zřídka, přestože export těchto produktů je stále běžnější.

 

Turecké šperky jsou často barevné. Barvy zeleného, červeného, žlutého zlata, bílé a růžové jsou rozhodne prvky tureckých šperků. Velmi často se ppoužívají drahé kameny, díky nimž se můžeme přenést do dob Osmanské říše. Někomu se to může zdát směšné, ale opravdu, takové šperky se kupují levněji. Ale kdo by se nechtěl cítit jako známá Hürrem, manželka Sultána Sulejmana? :)

Pokud máte obavy z nákupu tureckého zlata, opravdu se vyplatí zajít do klenotnictví. Jak už jsem zmínil, je jich hodně ai při procházce po hlavní ulici například v Alanyi jich uvidíte hodně. Co se týče samotného nákupu, v takových salonech se o věrohodnost a pravost zlata bát nemusíte. Na zlaté produkty v Turecku se vztahuje záruka a certifikát originality.

Jakou vzorku zlata si můžete zakoupit v Turecku? 

K výrobě šperků se nejčastěji používá 585 nebo 750. Za zmínku stojí, že můžeme koupit i bílé a růžové zlato. Ten druhý se stává stále oblíbenějším a jistě má velkolepý efekt. 

 

Ceny zlata v Turecku 

Na tuto otázku máme jednoznačnou odpověď :) Proč? Kromě jiného kvůli tomu, že vše záleží hlavně na vzoru, velikosti, z jakého zlata byl vyroben šperk, od vloženého kamene a jeho hmotnosti. Můžete si opravdu všimnout toho, že ceny zlata v Turecku jsou výhodnější a je to opravdu velmi dobrá investice.

Pokud byste měli jakékoli dotazy, tak nám napište, nebo se zastavte u nás v kanceláři a my vám rádi pomůžeme.

AhojAlanya

pay with iyzico methods