Sleva do 30 % při placení online!

Novinky a informace o Turecku - Často kladené otázky turistů

Publikováno 24 Srpen, 2021

Zprávy a informace o Turecku

Bude to záznam určený pouze pro vaše otázky, na které odpovíme MY (česká cestovní kancelář v Turecku Ahoj Alanya). Zde najdete nejčastější dotazy. Informace o Turecku, o výletech, o počasí na Turecké riviéře, o aktuálním kurzu, o tureckém jídle atd. Záznam bude čas od času aktualizován novou dávkou otázek :) Najdete zde mnoho užitečných novinek, o kterých byste měli vědět, než přijedete na dovolenou do Turecka.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ OTÁZKY:

 • V jaké měně je nejlepší platit (euro, dolar nebo turecká lira)?

Doporučujeme platit v místní měně, tj. V turecké liře. Proč? Existují situace, kdy při platbě v eurech nebo dolarech mohou prodejci chtít více peněz nebo je špatně vypočítat, takže si potom nejsme jisti, kolik zaplatíme! Aktuální kurz je pro turisty z Česka příznivý.

1 CZK = 2,6 TRY 
1 EURO = 9,99 TRY
1 GBP = 11,76 TRY
1 USD = 8,47 TRY
(ze dne 19 srpna 2021)

Turisty doporučovaná možnost je také platba platebními nebo kreditními kartami. A co víc, peníze z bankomatů můžete vybírat bez problémů. Po vložení karty do bankomatu budete moci vybrat peníze v jakékoli měně.

 • Kterou SIM kartu pro telefon je nejlepší koupit? Stojí to za to?

Tureckou SIM kartu s internetovým balíčkem lze zakoupit v marketu BIM za dostupnou cenu. Cena takového balíčku, tj. SIM karty, 9 GB internetu, 300 minut zdarma a 300 SMS, je přibližně 105 TL . Stojí to za to? Pokud chcete mít internet mimo hotel a být neustále v kontaktu se světem (např. Zavolat rodině a pochlubit se krásnými fotkami), rozhodně to stojí za to. Připomínáme, že internet v hotelech není rychlý :)

 • Co stojí za to vidět do 100 km od Alanye?

V okolí Alanye je mnoho turistických atrakcí, které stojí za to vidět, ale ty nejoblíbenější jsou popsány v záznamu níže.

Turistické atrakce v Turecko, které stojí za to vidět.

 • Jaký je nejlepší způsob, jak kontaktovat vaši kancelář?

Na naši kancelář se můžete obrátit několika způsoby. Vyberte si, který je pro vás nejvhodnější.

- Telefon (+90) 551 051 60 24 - Můžete nás kontaktovat přímo prostřednictvím aplikace WhatsApp, která nabízí bezplatné zprávy a hovory i v zahraničí. Vše, co potřebujete, je aktivní připojení k internetu nebo WiFi.

- E -mail - ahojalanya@gmail.com

- Facebook Ahoj Alanya Travel Agency - můžete nám také napsat na náš web přes „messenger“ nebo Facebooková skupina Ahoj Turecko

- Instagram Ahoj Alanya - pro lidi, kteří mají instagram, tam také odpovídáme na zprávy Chat 

- Na naší domovské stránce www.ahojalanya.cz vpravo dole je chatovací okno, prostřednictvím kterého můžete přímo kontaktovat naši kancelář

- Osobně - naše česká cestovní kancelář se nachází v samém centru Alanye (ne v Antalyi!).

Adresa: Saray Mahallesi, Atatürk Cad. Hacıhamdioğlu Cad., Kale Market Apt. 23/1

 

 • Nejlepší čas na dovolenou s batoletem v Turecku?

Turecko je nejoblíbenější prázdninovou destinací pro rodiny s dětmi. Turecká riviéra má velký výběr 5hvězdičkových hotelů se spoustou aktivit pro děti. Nejlepší měsíce pro dovolenou s dětmi jsou jednoznačně květen - červen a září - listopad.

Uvědomte si prosím, že na Turecké riviéře jsou dva nejteplejší měsíce (červenec a srpen). Slunce pálí a vlhkost vzduchu je 90%. V tomto období nedoporučujeme dovolenou s dětmi, zvláště těmi nejmenšími, protože takové počasí pro ně může být příliš zatěžující.

 • Je lepší nakupovat výlety online nebo v naší kanceláři v Alanyi?

Doporučujeme vám rezervovat si výlety přes internet, tj. ONLINE, protože můžete získat až 30% slevu. Samozřejmě, lidé, kteří jsou v Alanyi a chtějí si rezervovat osobně, můžou, je to možné! Naše kancelář se nachází v samém centru Alanye - srdečně vás zveme.

 • Existují také výlety z Kizilagac?

Ano, organizujeme fakultativní výlety ze všech regionů na Turecké riviéře od Alanye po Kemer (např. Mahmutlar, Alanya, Payallar, Türkler, Avsallar, Okurcalar, Kızılot, Side, Belek, Antalya, Kemer). Ceny zájezdů se liší v závislosti na regionu.

 • Jakou měnou zaplatím za výlety a mohu si rezervovat a zaplatit v den výletu?

Naše cesty můžete platit v takových měnách, jako jsou (na našich webových stránkách je možnost vybrat si měnu): v  českých korunách, v eurech, v dolarech, v turecké liře a také v librách. Chcete -li vybrat měnu, vyberte prosím možnost, která bude pro vás nejlepší! Mohu zaplatit online? Ano, můžete si rezervovat výlet na našem webu a zaplatit za něj online. Prosíme o rezervaci výletů vždy pár dní před výletem. V den výletu už rezervace bohužel většinou není možná.

 • Vyplatí se používat Kleopatřin bazén?

Během našeho výletu do Pamukkale je další příležitost plavat v Kleopatřina bazénu. Legenda říká, že plavání v tomto bazénu vás omladí o 20 let :)

 • Je ve vašich autobusech klimatizace a WiFi?

V Turecku je klimatizace standardní, zejména v letní sezóně, kdy je teplota dokonce 40 stupňů. Každý z našich autobusů má klimatizaci. V autobusech ale nemáme WiFi ... Myslíme si, že při jízdě na výlet se vyplatí zaměřit se na to, co vám průvodce říká za jízdy.

 • Jaké restaurace a kavárny doporučujete v Alanyi?

Níže uvedeme názvy restaurací, stručně je popíšeme, ale stojí za to vědět, že to nebudou restaurace a kavárny typické pro turisty, ale budou to místa, kde se my „obyvatelé“ Alanye rádi dobře najíme :D

RAVZA - jedna z mých oblíbených restaurací s lahodným tureckým jídlem. Ravza je mimochodem jednou z nejstarších tureckých restaurací v Alanyi! Nachází se v samém centru města, v blízkosti přístavu Iskele. Budete zde jíst téměř jakýkoli druh kebabu v jakékoli formě.
KALEIÇI MEYHANESI - nejoblíbenější restaurace s čerstvými plody moře a místními rybami. Ideální místo, kde si můžete vychutnat sklenku vína nebo tureckého anýzu a obdivovat výhled na přístav Alanya.
GARDENIA - restaurace na hradním kopci. Skvělé jídlo a krásné výhledy. Doporučuji vyjet na vrchol lanovkou na večeři se sledováním západu slunce nebo se na toto místo během dne prostě vydat. Nabídka v této restauraci je typicky evropská.
ELITE RESTAURANT - nachází se v Damlatas, přímo před pláží Kleopatra. Oblíbená restaurace turistů z celého světa. Večer obvykle hraje živá hudba.
GREEN BEACH - krásná lokalita přímo na pláži Kleopatra. Doporučuji znalce lahodných salátů a krásné porce.
MEZZE GRILL - restaurace v samém centru města. Doporučuji těm, kteří chtějí vyzkoušet místní kuchyni.
SARDUNYA - nejlepší restaurace s domácími tureckými pokrmy. Něco jako mléčný bar. Doporučuji! Místo se nachází v samém centru města.
MUHTARIN YERI - krásná restaurace na zámku Alanya s úchvatným výhledem na moře.
ALATÜRKA - typická turecká restaurace na zámku s panoramatickým výhledem na Alanyu. Stojí za to alespoň přijít na turecký čaj nebo kávu a obdivovat nádhernou scenérii.
KALE PANORAMA - jak název napovídá, výhled je úžasný a rozhodně stojí za návštěvu, když ne na večeři, tak na nápoje a skvělý výhled na Alanyu. Restaurace nabízí klasická evropská i turecká jídla a nabízí také bezplatnou dopravu z hotelu, kterou lze zajistit telefonicky.
TERSANE CAFE - malebná hospoda v místě zrekonstruované loděnice Seljuk Tersane. Doporučuji tam zajít na tureckou snídani a gozleme. Velmi slušné ceny
HARBOR KITCHEN & BAR - podmanivý pohled! Na jedné straně hory a pevnost, na druhé straně moře a lodě plující přímo před vámi. Skvělé místo pro tureckou snídani nebo večerní drink.
ÖZTÜRK KOLCUOĞLU - restaurace přímo na pláži Keykubat, typická turecká jídla. Lahodné předkrmy a metr dlouhý pide.
HAYDAR USTA OCAKBAŞI - skutečná turecká restaurace s vynikajícím jídlem. Vynikající kebab v jakékoli formě.
THE RABBIT- Najdete ho díky slavnému nápisu I LOVE ALANYA, který se nachází hned pod areálem. Panoráma celé Alanye z jiné strany než z hradu. Doporučuji tam vyrazit za samotnou scenérií. Můžeme si vybrat hlavně evropská jídla.
PASHA ET BALIK - skvělá restaurace na malebném místě. Nachází se na pláži Keykubat. Budeme zde jíst turecká masová jídla, ale také ryby, podává se zde také alkohol. Někdy večer také hraje živá hudba!
ENBERI CAFE - doporučuji kvůli skvělé kuchyni a jedinečné atmosféře. Lahodné italské pizzy a těstoviny. Zatímco si děti hrají na dětském hřišti, rodiče mohou obdivovat nádherný západ slunce u sklenky vína.
KURSUNLU SEYIR - doporučuji lidem, kteří chtějí jíst pravou tureckou snídani s panoramatickým výhledem na Alanyu nebo si dát romantickou večeři u krbu.
EN VIE BEACH - místo má kouzelnou atmosféru zdůrazněnou výhledem na moře a hrad. V tomto místě si můžete vychutnat zvuk vln se sklenkou vína nebo si jednoduše vypít dobrou kávu.
KEYF -I KÜNEFE - vyzkoušejte zde některé turecké dezerty, jako je kunefe s kozí zmrzlinou. Poezie!
CONPANNA CAFE - jedna z mála kaváren, která má hřiště pro děti. Atmosférické místo, kde můžete trávit čas v klidu s přáteli nebo rodinou. Skvělé místo, kde si můžete vychutnat kávu a občerstvení.
REKA CAFE - útulná kavárna v centru města mezi ulicemi. Vždy čerstvé domácí dezerty. Místo, které vám umožní mít se dobře.
CAFFE DELLA VIA - atmosférická kavárna, zde můžete jíst nejchutnější čokoládové suflé v Alanyi.

 • Jaká je situace při testování na COVID -19 při opuštění Turecka?

Všechny informace a pravidla pro vstup a výstup z Turecka najdete na našem blogu v níže uvedeném záznamu:

„Omezení v Turecku. Můžeš jet na dovolenou! "

 

pay with iyzico methods