Sleva do 30 % při placení online!

Počasí v Alanyi aktuálně na každý měsíc a nabídka vhodných výletů k tomu!

Publikováno 20 Srpen, 2021

Nemáme v rukou křišťálovou kouli a neslibujeme, že až dorazíte do turecké Alanye, bude počasí přesně takové, jaké udáváme na následujících stránkách. Na rozmary matky přírody jsme opravdu krátcí. Ale vzhledem k tomu, že vycházíme z dlouhodobých statistik a teplotních průměrů, je pravděpodobnost toho, že to tak skutečně bude, poměrně vysoká.

Co je pro vás důležité? Nabídka našich doplňkových programů a výletů je tak široká, že případná čára přes rozpočet v podobě ochlazení nebo deště vás vůbec nebude muset mrzet. S námi si Alanyi a její okolí užijete v jakémkoliv počasí.

 

Březen a duben - rádi tu (s vámi) budem

Březen a duben jsou jarní měsíce, to znamená, že v Turecku je v této době krásně, i když na koupání a odpočinek na pláži to ještě není. Ale nenechte se mýlit. Teplo je sice objektivně měřitelná fyzikální veličina, ale jeho vnímání je silně subjektivní, a proto je možné již na samém začátku jara zahlédnout v moři hlavy koupajících se nadšenců - a nejedná se zdaleka jen o nedočkavé děti nebo zocelené otužilce.

Buďme konkrétnější - průměrná denní teplota startuje začátkem března na 14 °C a velice rychle začne dosahovat 19 °C. Na zhruba stejné úrovni se bude držet ještě po celý duben. Sem tam může sprchnout. Mořská voda má v těchto měsících něco mezi 14 °C - 17 °C; není to úplně málo, ale na celodenní koupací program to ještě není.

 

Proč a za čím do Turecka v jarních měsících?

 • Jedná se o skvělý únik před evropskou prodlouženou zimou a špinavým předjařím.

 • Vhodné pro ty, kteří opravdu nemilují vyčerpávající vedra, chtějí si užít svěží čerstvý vzduch a blízkost pro Středoevropana vzácného moře.

 • Ideální a až exotické místo pro venkovní suchozemské aktivity, procházky a výlety.

 • Oblíbená výletní místa nejsou tak plná turistů a můžete si je vychutnat v klidu a soukromí.

 • Jarní příroda je jedinečná; poznáte Turecko úplně jinak.

 

Pro jarní měsíce doporučujeme výlety za tureckými památkami (Pamukkale, Perge, Myra, Demre, Kappadokia) a dobývání pohoří Taurus (pěšky, v zájezdovém autobuse nebo v jeepu při safari jízdě).

Chci si prohlédnout nabídku výletů

 

Máj - pojďme společně v turecký ráj

Květen v Turecku připomíná české chladnější léto, denní teploty ve stínu začnou stoupat nad 20°C (na přibližně 25 °C) a mořská voda jejich chování kopíruje. Květen je měsíc, kdy cestovní kanceláře už začínají prodávat klasické klasické pobytové, tedy “ležákové” pobyty na plážích, ale zároveň ještě pořád není takové úmorné vedro. Takové, které by znepříjemňovalo pobyt na slunci nebo odrazovalo od aktivněji prožité dovolené. Co se týče srážek, již od konce dubna po celou sezónu jsou v tomto regionu nějaké trvalé srážky jevem zcela výjimečným. O důvod víc, proč se sem vypravit.

 

Jaké naše výlety jsou optimální volbou pro květen a jeho počasí v Alanyi? Možná s výjimkou vodních sportů všechny!

 • Nabažte se s námi moře do sytosti na lodních výletech a projížďkách s různým programem, včetně aktivit pro nejmenší pasažéry.

 • Kulturní a historické památky ve městech a vnitrozemí na největší příliv turistů stále čekají; v příjemném květnovém počasí bude jejich návštěva skvělým zpestřením dovolené u moře.

 • Ve městech ovšem turistická sezóna už začala a těší se na vás nákupní střediska, stylové restaurace a trhy s tradičním sortimentem a způsobem nakupování.

 • Pohoří Taurus se svými krásami je v tomto ročním období prostě neodolatelné. Nabízíme několik různých typů výletů do hor, vybere si určitě každý.

 

Už víte, které z výletů vás nejvíc oslovují a čím vás lákají? Využijte toho, že v květnu ještě Turecko nepraská ve švech pod přívalem turistů. Bude tu jenom pro vás.

Chci si prohlédnout nabídku výletů

 

Červen aneb nástup skutečného léta

V červnu již teploty na turecké riviéře začínají atakovat tropickou třicítku a oficiálně se zahajuje hlavní turistická sezóna. Moře je příjemné teplé (24 °C) a všechny turistické atrakce jsou v provozu a těší se na své hosty.

 

Co z našich výletů doporučujeme jako zpestření pobytu?

 • Pokud budete mít s sebou malé děti, určitě uvítají návštěvu delfinária, obřího akvária nebo zábavního parku.

 • Ať stojí váš hotel kdekoli, rozhodně musíte vidět Kleopatřinu pláž; výlet na ni je spojen s návštěvou okolní přírody.

 • Užívat moře si můžete nejen na plavbách lodí, ale také při potápění či šnorchlování. Zajistíme jak vybavení, tak zkušené instruktory.

 • Hory začnou být stále lákavější destinací, protože se v nich trochu ochladíte. Horské bystřiny a přehrady jsou skvělou alternativou k teplé mořské vodě.

 • Výlety do měst a za památkami starověku jsou stále aktuální, v hlavní sezóně je možno navštívit více doprovodných akcí připravených pro turisty.

 

Teplota vody a vzduchu je optimální pro letní dovolenou a pro výlet do města nebo do přírody. Na mnoha výletech počítáme s koupáním. Vyberte si z naší nabídky a využijte slev poskytovaných při nákupu předem!

Chci koupit výlet

 

V červenci a srpnu nabízejí naše výlety únik před vedrem

Počasí v červenci a v srpnu v Alanyi představuje středomořskou klasiku jednoduše charakterizovatelnou slovy - vedro, vedro, vedro. Teploty přesahují hodnoty 30 °C a voda z moře na reaguje a stále se ohřívá. Příliv turistů vrcholí, protože teď je ten správný čas pro celodenní koupání, relax na pláži a drinky pod slunečníkem. My to víme a nabízíme výlety, které skvěle doplní tento program.

 

Jak si představujeme únik před horkem?

 • Nabízíme půldenní výlety v brzkým ranních (rybaření) nebo večerních (západ slunce) či nočních hodinách (Disco loď) po moři. Jde o velice osvěžující záležitost.

 • Pohoří Taurus je připraveno na nápor turistů a vzhledem k ledově studeným horským bystřinám, vodopádům a přehradám skýtá příjemnou alternativu k mořským plážím. Přidanou hodnotou jsou dechberoucí panoramata nebo adrenalin v podobě safari či raftingu..

 • Samostatnou kapitolu představují horské kaňony, jejichž návštěva se vám vryje na dlouho do paměti.

 • Zejména děti a sportovci milují výlety spojené s potápěním a šnorchlováním, jež zahrnuje také pozorování mořských živočichů, zejména želv. Vozíme klienty na místa s těmi nejpříhodnějšími podmínkami.

 

Snažíme se, aby součástí výletu bylo vždy něco speciálního, co vám představí Turecko jinak. Oběd a případné pojištění jsou samozřejmostí. Vybírejte z naší nabídky. Z dovolené si odvezete jedinečný zážitek.

Chci si zarezervovat výlet

 

Podzimním počasím v Alanyi rozhodně nic nekončí

V měsíci září na turecké riviéře ještě panuje léto, i když se mírně ochladí (teploty klesnou pod 30°C), vyhřáté moře je z letních veder tak teplé, že nepatrný teplotní deficit skvěle kompenzuje. Říjnové počasí je v Alanyi srovnatelné s květnovým, voda a vzduch ve stínu se drží na 20 °C, lehce roste jen pravděpodobnost srážek.

Hlavní sezona se chýlí ke konci, všechno to, za čím turisté na tureckou riviéru jezdí, však zůstává na místě a stále vítá návštěvníky s otevřenou náručí.

 

Co nabízíme pro podzim my?

 • Vedro už není tolik nesnesitelné, a tak se mohou odvážit za památkami do vnitrozemí i příznivci nižších teplot. V nabídce jsou výlety také dvoudenní (Kappadokia, Instanbul).

 • Moře je stále teplé a strávit na něm půl dne nebo celý den můžete jak na lodi, tak aktivně při vodním sportu.

 • Snesitelnější klimatické podmínky jsou ideální pro návštěvu větších měst (Antalya) za památkami, zábavou a nakupováním. Oblíbená je okružní jízda po Alanyi, jejíž součástí je výšlap na vyhlídkový bod nad městem a odměnou pohádkový výhled.

 

Dovolená v Alanyi a okolí je příjemná v každém období. Úplná je až s naším výletem. Vyberte si, nabízíme výrazné slevy.

Chci si koupit výlet

pay with iyzico methods
getContent select content from page_params pp join system_property p on p.numeric_value = pp.alternates_key where page_type = $1 and site = $2 and p.name = $3 order by coalesce(pp.updated_at, pp.created_at) desc limit 1, cookies.info.key