Sleva do 30 % při placení online!

Nová omezení v Turecku, můžete jet na dovolenou?

Publikováno 2 Červen, 2021

Nová opatření v Turecku 2021

Skutečnost, že Turecko je lídrem mezi zeměmi, které si turisté nejčastěji vybírají, o tom už každý ví. Proto by každý, kdo jede na dovolenou, chtěl znát pravidla, která v této zemi převládají a co je třeba dodržet.

Na různých webových stránkách je spousta zpráv o omezeních a pravidlech převládajících v Turecku v době koronaviru. Na některých webech jsou uvedeny důvěryhodné zdroje a na jiných méně. Proto, zejména pro vás, občas přidávám záznamy s aktuálními pravidly v Turecku. Všechny ověřené informace budou na jednom místě :)

Koronavirus drasticky ovlivnil cestovní ruch v Turecku. Jak víte, tato země žije hlavně z turistických služeb. Turecko se však nevzdává tak snadno! Ochoten částečně zachránit svou zemi - ponechává svým turistům otevřené hranice.

Letenky do Turecka - aktuální situace

Lety z  České Republiky do Turecka, nebyly do této doby možné. V sobotu 29.5 proběhl první přímý charterový let z Prahy do Antalye po dlouhé době . Letecká doprava do slunečného Turecka bude organizována pravidelně, tj. Dvakrát týdně (úterý a soboty). Od konce měsíce červen by se mělo začít létat každý den. Stojí za to vědět, že do Turecka nepotřebujete víza. Co to znamená? To znamená, že v Turecku můžete zůstat bez víz 90 dní. Nezapomeňte, že pro vstup do Turecka potřebujete platný cestovní pas! (platí minimálně 6 měsíců)

 

PCR testy pro dovolenou v Turecku

Turecké ministerstvo vnitra oznámilo nové nařízení týkající se povinného testování PCR. Od 1. června 2021 musí všechny osoby, s výjimkou dětí mladších 6 let, přicházejících do Turecka letecky, po zemi nebo po moři, prokázat:

negativní výsledek testu PCR provedeného 72 hodin před cestou (přeloženo do angličtiny)
negativní výsledek testu antigenu provedený až 48 hodin před cestou

Při nastupování si vezměte výsledek testu s sebou, jinak vám nebude umožněno nastoupit do letadla.

Kdo je osvobozen od povinnosti podrobit se testu?
Lidé očkovaní plnou dávkou vakcíny jsou při vstupu do Turecka propuštěni z testování nebo karantény. Vakcína musí být podána nejméně 14 dní před cestou do Turecka. Měli byste mít s sebou doklad potvrzující očkování vydaný místními úřady, tj. Certifikát vygenerovaný ze systému e-pacienta.
Lidé, kteří prodělali COVID, patří mezi takzvané „rekonvalescenty“, do 6 měsíců před příjezdem a mají lékařskou zprávu vygenerovanou ze systému elektronických pacientů.

Lidé, kteří splňují kteroukoli z výše uvedených dvou podmínek, nejsou povinni podstoupit žádné testy před vstupem do Turecka a nejsou v karanténě. Za zmínku stojí také to, že děti do 6 let jsou UVOLNĚNY Z TESTŮ PCR A ANTIGENŮ.

 

HES kód

Další důležitou podmínkou, kterou je třeba splnit, aby bylo možné vás pustit na palubu letadla, je předložit formulář s kódem HES. Toto je povinný požadavek od 15. března 2021. Formulář pro vstup do Turecka musí být vyplněn online do 72 hodin před cestou. Tento dokument s individuálním HES kódem by měl být vytištěn nebo stažen do telefonu a předložen v elektronické podobě. Děti do 6 let nepotřebují kód HES.

Díky tomuto kódu vás bude možno snadno kontaktovat, pokud během pobytu v Turecku přijdete do kontaktu s osobou infikovanou koronavirem. Před vstupem do různých zařízení je vyžadován také kód HES:

obchodní centra 
banky
fitness centra
nemocnice
při check-inu v hotelu

Proto je nejlepší mít ho vždy po ruce!

Odkaz na formulář: https://register.health.gov.tr/

 

Karanténa po návratu z Turecka - kdo ji nemusí absolvovat?

Každý turista, který se vrací do České Republiky z dovolené v Turecku musí:

podstoupit PCR test před odletem (max 72hodin starý negativní test)

vyplnit příjezdový formulář        https://plf.uzis.cz/

po návratu do ČR a je automaticky přesměrován do 5denní karantény.

Po 5 denní karanténě je zapotřebí absolvovat další PCR test.

1.6 vláda České Republiky schválila pro občany 2 PCR testy zdarma. Na měsíc červenec a srpen se bude ještě jednat. 

Stojí za zapamatování, že test provedený v Turecku nebude brán v úvahu a nebude vás osvobozovat z karantény.

 

Omezení pro turisty v Turecku

V Turecku dojde k uzamčení (zákaz opuštění vašeho domova), ale naštěstí to bude trvat jen jeden den v týdnu. Zákaz vycházení začíná v sobotu v 22:00 a končí v pondělí v 5:00. Nová omezení NEPLATÍ NA TURISTY LETÍCÍ DO TURECKA NA DOVOLENOU, pouze občané a cizinci s trvalým pobytem v této zemi.

Hotely jsou otevřené a turisté se budou moci volně pohybovat po městě a cestovat po celé zemi.

Rovněž stojí za to vědět, že restaurace a kavárny jsou otevřeny od 7:00 do 21:00 a budou ZAVŘENY pouze v neděli, aby bylo možné odnést si a doručit službu.

Jediným zákazem, který platí pro každého turistu, je povinnost nosit masku na veřejných místech a v dopravních prostředcích. Na pláži nebo u hotelového bazénu můžete volně pracovat BEZ obličejové masky.

Jak jsem již zmínil - turisté NEJSOU ovlivněni žádnými omezeními a mohou snadno cestovat po celém Turecku! Poznejte tuto krásnou zemi s námi - AhojAlanya česká cestovní kancelář v Turecku! Srdečně vás zveme, abyste se seznámili s naší nabídkou na webu:

https://ahojalanya.cz/

Máte-li jakékoli dotazy, jsme tu, abychom vám pomohli!

KONTAKTUJTE NÁS

 

pay with iyzico methods