Sleva do 30 % při placení online!

Turistické atrakce v Turecku, které stojí za to vidět.

Publikováno 27 Červenec, 2021

Turecko - turistické atrakce

 
Turecko potěší jak z hlediska kultury, kulinářství, krajiny, tak památek. Bylo by těžké spočítat všechny atrakce, které Turecko svým turistům nabízí. Níže uvádíme některé z turistických atrakcí, které se během dovolené v této krásné zemi vyplatí navštívit.
 
   Zajímavosti v Antalyi

Začněme představením největších drahokamů v oblasti ANTALYA. Nepochybně se do popředí dostává Staré Město s názvem KALE IÇİ, které může připomenout Staré Město Praha nebo jakékoli evropské Staré Město. Vchází se do něj Hadriánovou bránou (vítězný oblouk) postavenou v roce 133. Četné osmanské a čtrnácté století osmanské domy uspořádané pro restaurace, hotely, obchody, nad nimiž jsou baldachýny rozloženy v různých barvách. Nacházejí se podél klikatých dlážděných ulic vedoucích přímo k panoramatickému bodu, který nabízí mimo jiné krásný výhled na římský přístav.

  Pohled z Antalye na nádherné hory

I tam si oči turistů užívají neobvykle majestátní pohoří Taurus. Ve Starém Městě můžete také slyšet ozvěny křesťanství, například v podobě pozůstatků řezaného minaretu (věž vedle mešity), který je mementem baziliky Panny Marie.

Pro ty, kteří jsou unaveni procházkami po Starém Městě, může být výlet lodí organizovaný v přístavu Starého Města ideálním odrazovým můstkem. Taková plavba je také pastvou pro oči a nabízí krátkou zastávku poblíž jednoho ze tří vodopádů v Antalyi, zvaných Watermelon „Düden“. Nenajdete zde žádné vodní melouny, tak proč přesně ten název? Existují dvě legendy:

  • První je, že už dávno bylo na obou stranách řeky hodně melounů - a pak voda v řece stoupla tak, že všechny melouny spadly do moře.
  • Druhá legenda říká, že kdysi obyvatelé Turecka v této oblasti myli vodní melouny.

Pro milovníky fauny bude určitě uspokojivá návštěva nedalekého AQUARIUM, jehož tunel je jedním z nejdelších v Evropě. Při procházce po ní můžete obdivovat různé druhy ryb plavajících se v různých krajinách.

Povinným bodem na trase Antalya - Alanya je město Aspendos, proslulé jedním z největších divadel v Anatolii, které se vyznačuje senzační akustikou, kde se také konaly boje gladiátorů, a jak říkají některé zdroje velbloudích bojů. V seldžuckých dobách tam byl karavanserai. Mohlo pojmout až 20 000 diváků.

 

   Zajímavosti v  Side

Další zajímavou turistickou atrakcí je určitě město Side - letovisko, kde se modernost prolíná s historií. Pokud jste v Side, určitě byste měli jít do jeho starobylé části, jejíž symbolem je Apollónův chrám v jeho samém středu.

Stejně jako nejstarší z přístavů, který vede přímo k pozůstatkům baziliky a chrámu anatolského boha měsíce Men.

Promenáda starověkého Side je poseta půvabnými obchody, restauracemi a kavárnami v přízemí osmanských domů, z nichž mnohé se změnily v butikové hotely.

   Zajímavosti v Alanyi

Asi 60 km od Side se nachází druhé hlavní město Turecké riviéry - Alanya, které je poloostrovem Kale (pevností) rozděleno na dvě části. Na jeho úpatí jsou nejznámější budovy města postavené v seldžuckých dobách: červená věž, muniční sklad a loděnice. Do Kale se můžete dostat lanovkou nebo pěšky po klikatých dlážděných ulicích a obdivovat oblast z různých, více či méně známých hledisek.

Nejžhavějším místem v sezóně je přístav, který je rušný životem zejména v noci, takže milovníci zábavy určitě najdou svůj oblíbený noční klub, bar nebo diskotéku.

Pokud byste chtěli navštívit výše uvedené turistické atrakce na vlastní oči, zveme vás, abyste se seznámili s našimi NABÍDKAMI.

Rádi vám ukážeme Turecko z jeho nejlepší stránky - česká cestovní kancelář Ahoj Alanya :)

Objevte nabídky našich výletů!

 

 

 

pay with iyzico methods