Sleva do 30 % při placení online!

Ceny oblečení v Turecku 2021 - Co se vyplatí koupit?

Publikováno 10 Srpen, 2021

Ceny oblečení v Turecku 2021 - co se vyplatí koupit?

Při cestě na dovolenou do Turecka se turisté často zaměřují mimo jiné na nákupy - oblečení v tureckých obchodních řetězcích nebo na bazarech s takzvanými „originálními“ tureckými padělky. Ceny v Turecku v současné době vedou k šílenství nakupování. Hodnota turecké liry poklesla, což není pro obyvatele Turecka příliš dobrá zpráva, ale pro turisty je to nákupní ráj.

Aktuální kurz v Turecku

 • 1 CZK= 2,5 TRY 
 • 1 EURO = 10,37 TRY
 • 1 GBP = 12,08 TRY
 • 1 USD = 8,55 TRY

( ze dne 16 června 2021 )

Najpopulárnější turecké obchodní řetězce:

Jaké jsou nejoblíbenější obchodní řetězce v Turecku? Nejznámějším obchodem s oděvy mezi turisty je bezpochyby obchod:

 • LC WAIKIKI – Je to obchod, který milují turisté, zejména Rusové. Nabízejí oblečení pro všechny, od batolat až po dospělé, pro ženy i muže. Mají velmi široký sortiment a velmi přijatelné ceny. Trička a trička zde najdete od 15/20 lir, letní šaty lze zakoupit za přibližně 40/50 lir.
  Cena džínů nebo běžných kalhot je přibližně 60–120 lir. Existují také prémiové sbírky, které inzerují turecké celebrity. Ceny za takovou sbírku jsou 100–400 lir.
  Pro zajímavost bych chtěla dodat, že v LC Waikiki a některých obchodních řetězcích najdete na značce dvě ceny. Vyšší a nižší. Vy, jako zákazníci, podléháte této nižší ceně. Vyšší cena je účtována při nákupu produktu na splátky, což je běžná možnost pro obyvatele Turecka. Níže poskytuji odkaz na oficiální web obchodu.

Lc Waikiki(klikněte na tučné slovo)

 • DE FACTO - Dalším dobře známým obchodním řetězcem je značka DeFacto. Zde také najdete oblečení pro všechny (pro děti i dospělé). Ceny triček začínají od 20 lir nahoru, od 40 do 100 lir. Kalhoty najdete od 50 do 170 lir, sukně začínají od 50 lir. Více informací naleznete na oficiálních stránkách obchodu.

De Facto(klikněte na tučné slovo)

 • KOTON - Je to oblíbený turecký obchodní řetězec, oblečení je velmi podobné značce H&M. V kotonu ceny košil začínají od 20 lir, kalhot od 60 lir, sukně lze najít za zhruba 45 lir. Za nejjednodušší šaty zaplatíme za večerní oblečení od 50 lir do 300 lir. Níže je přímý odkaz na obchod.

Koton (klikněte na tučné slovo)

 • MAVI - Pokud si chcete koupit džínové výrobky, je nejlepší nakupovat v obchodě Mavi Jeans. Je to nejoblíbenější obchod s tímto druhem oblečení v Turecku. Existují kvalitní džíny s cenami od 150 lir. Najdeme tam nejen džínové výrobky, ale také mnoho dalších produktů, jako jsou trička, šaty, mikiny a mnoho dalšího. Níže poskytuji odkaz na stránku.

Mavi Jeans (klikněte na tučné slovo)

 • PENTITento obchod jistě osloví všechny dámy. Obchod nabízí širokou škálu plavek a spodního prádla za přijatelné ceny.

Přímý odkaz do obchodu Penti 

Když nakupujete během dovolené v Turecku, každý z nás převádí každý produkt na české koruny. To je naprosto normální! Pro turisty z Česka je nyní snazší, že bez ohledu na to, co si koupíte a kolik to stojí, cena je nižší než v České Republice. Stačí letět do Turecka na nákupy! :)

pay with iyzico methods
getContent select content from page_params pp join system_property p on p.numeric_value = pp.alternates_key where page_type = $1 and site = $2 and p.name = $3 order by coalesce(pp.updated_at, pp.created_at) desc limit 1, cookies.info.key