Sleva do 30 % při placení online!

Jak vypadá All inclusive v Turecku?

Publikováno 8 Březen, 2022
                Je All inclusive dobrá volba?
Turecko potěší svými hodnotami kdykoli během roku! Do této země přijíždějí miliony turistů z celého světa. Turecko je již několik let mezi Slováky a Čechy nejčastější a nejoblíbenější dovolenkovou destinací.
 
Jsou dva typy turistů: ti, kteří milují dovolenou v hotelu s možností All inclusive, kde se nemusí o nic starat, a ti, kteří touto možností „pohrdají“ – raději si pořídí vlastní jídlo mimo zdí hotelu, kde budou moci poznat tradiční chutě turecké kuchyně (pravou tureckou kuchyni v hotelích nezažijete).
 
Samozřejmě je to individuální v závislosti na preferovaném režimu odpočinku. Každý preferuje něco jiného, každý má jiné potřeby, je jen na vás, jak chcete trávit čas během dovolené. Lidé, kteří rádi tráví čas na dovolené aktivně, si vyberou jinou možnost než rodiny s dětmi, které tráví většinu času v hotelu. Kdyby byli všichni stejní, svět by byl nudný ;) 

Co je All Inclusive?

Co přesně znamená pojem „all inclusive“? Co můžeme využít? Je to dobrá volba na dovolenou? Tato položka je určena zejména pro lidi, kteří letí do Turecka poprvé a chtějí si vybrat hotel s možností all inclusive. V tomto příspěvku vám vysvětlíme výhody této varianty!

Druhy hotelového jídla na dovolené

Existuje několik druhů hotelových jídel:

 • BB (Bed and Breakfast) - nocleh se snídaní,
 • HB (polopenze) - dvě jídla: snídaně a večeře,
 • FB (Full Board) - plná penze, tedy snídaně, oběd a večeře

Co je All Inclusive a co to vlastne znamená?

All Inclusive doslova znamená „ VŠE V CENĚ “. Tento koncept byl zaveden před více než 50 lety v Karibiku, aby eliminoval dodatečné náklady, které hotelovým hostům vznikají během jejich dovolené.

Dnes se tímto slovním spojením označuje druh jídla - neomezené množství jídel a nápojů místních nealkoholických a alkoholických nápojů, vybavení (např. internet zdarma, krytý bazén, tělocvična, dětské menu, lehátka a slunečníky, zařízení pro tělesně postižené) a atrakce pro děti a dospělí (hřiště, miniklub, aquaparky, večerní animace apod.) v hotelu, které mohou turisté využívat bezplatně.

Každý hotel má své specifické podmínky All Inclusive, proto se hned na začátku dovolené vyplatí zjistit, co se v daném hotelu považuje za „vše v ceně“.

Možnosti All Inclusive si nejčastěji vybírají rodiny s malými dětmi a turisté, kteří se nechtějí během dovolené starat o jídlo a pití – skutečný blažený relax!

Typy All inclusive

 • Klasické All Inclusive - tři hlavní jídla během dne (snídaně, oběd, večeře), jakož i občerstvení podávané mezi hlavními jídly, jakož i nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje - jsou k dispozici v konkrétních místech a časech.
 • All Inclusive Soft - tato možnost obvykle zahrnuje tři hlavní jídla (snídaně, oběd a večeře) a nealkoholické nápoje.
 • All Inclusive Plus – to vše je zahrnuto v klasické verzi All Inclusive pouze s prodlouženou dobou. Nealkoholické a někdy i alkoholické nápoje jsou k dispozici nepřetržitě.
 • All Inclusive Ultra – jde o nejrozšířenější verzi, kromě všech bodů zmiňovaných u klasické verze zahrnuje All Inclusive vybrané značkové alkoholické nápoje, čerstvé ovocné šťávy, večeře v „a la carte“ restauracích a dokonce i pokojovou službu.

V Turecku jsou nejoblíbenějšími typy All Inclusive, které naleznete v hotelích, verze Classic a Ultra, ostatní jsou dostupné jen zřídka.

NAPŘÍKLAD (každý hotel může mít jinou otevírací dobu) plán stravovacího programu v tureckém 4-5 hvězdičkovém hotelu:

 • Snídaně: ve formě otevřeného bufetu od 7:00 do 10:00
 • Pozdní snídaně: od 10:00 do 11:00
 • Oběd formou otevřeného bufetu: od 12:30 do 14:00
 • Občerstvení: zákusky, káva a čaj od 15:30 do 17:00
 • Pozdní občerstvení: (obvykle polévka) od 23:00 do 00:00
 • Místní nealkoholické a alkoholické nápoje: od 10:00 do 00:00

Do které skupiny lidí patříte vy? Úplný relax s možností All Inclusive nebo trochu adrenalinu při hledání místních restaurací?
pay with iyzico methods