Sleva do 30 % při placení online!

Turecká riviéra. Kouzelná část Turecka, kterou rozhodně musíte poznat!

Publikováno 11 Červen, 2021

Proč? Jak název turecká riviéra napovídá, jedná se o přímořskou oblast ideálně vhodnou na koupání. Zdaleka to však není všechno. Sto padesát kilometrů dlouhý pás pobřeží doslova hýří písčitými plážemi a přilehlá malebná městečka jsou plně vybavena na příliv turistů. Pro ty, kteří se chtějí na dovolené seznámit s něčím víc než prošlapanou cestičkou od hotelu k moři, se cestovní kanceláře se předhánějí v nabídce různých výletů a zájezdů. Navíc se tato oblast může pyšnit několika jedinečnostmi:

  • nízké ceny za potraviny a ubytování

  • sympatická délka letu a cen letenek

  • nově vybudovaná letoviska s perfektní infrastrukturou

  • sounáležitost s Evropou a zároveň exotičnost Orientu

  • panensky nedotčená příroda a místa, kde se zastavil čas

  • starověké a středověké památky na jednom místě

 

Turecká riviéra: nedávno objevená, a přesto s tradicí

Ještě na začátku minulého století bylo jižní turecké prostředí poseté téměř výhradně malými rybářskými chatrčemi. O současné moderní infrastruktuře si mohlo nechat jen zdát. Zapomenutý kraj oživil až rozvoj turismu související s nastupující změnou způsobu života a také politicko-společenské vlivy. Jednalo se ovšem jen o znovuobjevení; v dávných dobách se tu děly podivuhodné věci.. První osídlení tohoto kraje provedly řecké achajské kmeny někdy v době obléhání legendární Tróje, tedy ve 2. tisíciletí před naším letopočtem. Oblast se stávala stále prestižnější. Jeden z nejsledovanějších párů starověku - římský triumvir Marcus Antonius a egyptská královna Kleopatra si ji dokonce vybrali jako své místo zásnub. A právě nádherné jižní pobřeží této části tehdejší římské provincie, dnešní tureckou riviéru získala Kleopatra od Antonia darem.

Navštivte s námi místa, kolem kterých proplouvala řecká flotila k Troji za pomstou kvůli únosu krásné Heleny. Pojeďte se přesvědčit, zda dar věnovaný Kleopatře byl hoden jejího majestátu. Rozhodněte se hned - Nabízíme slevy.

Mám zájem koupit zájezd

 

Pláže s výhledem na impozantní pohoří - to je turecká riviéra

Vraťme se do současnosti a rovnou zpátky na pláž! Pláže na turecké riviéře mají řadu nesporných výhod. Jsou písčité, do moře se svažují postupně, a protože jsou dlouhé, zajišťují návštěvníkům dokonale soukromí. Žádná hlava na hlavě! Navíc bezprostřední sousedství pohoří Taurus skýtá přímo z plážového lehátka úchvatný pohled na hory, které se zdají některé pláže jakoby obklopovat, čím vzniká dojem, že člověk se nachází na ostrově či jinak izolovaném místě, kde nemůže být nikým a ničím rušen.

Nepřekvapí, že jedna z nejvyhlášenějších pláží v resortu Alanya nese jméno proslulé Egypťanky Kleopatry, která si na ni údajně nechala přivézt písek z Egypta. Okouzlila i úředníky Evropské unie, kteří jí udělili modrou vlajka EU, označující místa vynikající svojí údržbou, čistotou a péčí o spokojenost návštěvníků.

 

Stručně řečeno: turecká riviéra je pro milovníky dovolené u moře ráj - také proto, že tam v letní sezóně mimořádně málo prší.

Chcete strávit dovolenou na turecké riviéře? Chcete vědět, jaké jsou možnosti slev a do kdy platí? Neváhejte o obraťte se na nás.

Mám zájem o porovnání cen

 

Nepřeberné možnosti sportovního vyžití

Na turecké riviéře se počítá se zábavou a zajištěním programu pro aktivní návštěvníky pláží. Nemusíte opouštět moře, velmi oblíbené jsou lodní projížďky včetně večerních za soumraku a nočních spojených s disco party. A samozřejmě je tu široká nabídka vodních sportů, které ještě zintenzivní váš dovolenkový zážitek u moře. Jinou možností je potápění nebo šnorchlování s mořskými želvami, které obzvlášť milují rodiny s dětmi. Příjemnou alternativou k vodním sportům je rybaření.

 

K dalším pohybovým aktivitám je třeba vystoupit na pevninu. Poznat dovolenkovou destinaci umožńuje paragliding v tandemu se zkušeným instruktorem a adrenalin zajistí rychlá safari jízda po horských stezkách v combi jeepech nebo na čtyřkolkách, které turisté mohou sami řídit. Na turecké riviéře se nebudete nudit ani chvíli.V Asii jednou nohou aneb směsice kultur

Chtěli byste poznat něco exotického a zároveň máte trochu obavy z úplně cizího kulturního prostředí? Pak je pro vás turecká riviéra ideální volbou. Své stopy zde zanechala směsice různých civilizací a kultur. Antické Řecko a Řím, křesťanská Byzantská říše a samozřejmě nepřehlédnutelný vliv muslimského světa a d Orientu, což se dohromady projevuje všude a ve všem - v archeologických nalezištích, dochovaných památkách a sakrálních stavbách, obchodech a tržnicích s obligátním smlouváním o cenách a v neposlední řadě také v turecké kuchyni.

 

Pojeďte s námi ochutnat tureckou riviéru a nasát do sebe atmosféru muslimské země s křesťanskou historií, ve které je více antických památek než na území Řecka a Říma.

Chci koupit zájezd na tureckou riviéru

 

Alanya, Side, Belek a mnoho dalších

Nejoblíbenější místa pobytu českých turistů nesou názvy Alanya, Antalya, Belek, Kemer, Side, Manavgat nebo Lara. Všechna jsou malebná, nabízejí procházky po historických centrech a návštěvníka nezklame ani jejich okolí. Ve větších z nich je k mání více obchodních center a turistických atrakcí (zábavní park v Antalyi nebo delfinárium v Alanyi), ty menší zase představují větší klid pro relaxaci a odpočinek. Ceny pobytů jsou nicméně podobné; liší se spíše podle služeb a úrovně hotelů. Platí, že obecně je ubytování na turecké riviéře velmi kvalitní, jedinou kaňkou na kráse je fakt, že personál je zvyklý dostávat běžně spropitné To však zkrátka patří k odlišné kultuře.

 

Nabízíme pobyty v různých letoviscích regionu. Je jen na vás, kterým místem se necháte oslovit. Jsme tu pro vás a zajistíme vše potřebné.

Chci porovnat ceny a vybrat si zájezd

 

Ceny pohádkově nízké

Doby, kdy si český turista připadal na dovolené v zahraničí jako chudý příbuzný, jsou dávno tytam. Je ovšem pravda, že stále existují dražší a levnější destinace. Turecká riviéra patří rozhodně k těm levnějším. Pokud si nezvolíte nejluxusnější podnik ve městě, budete si moci dopřát vynikající jídlo za cenou stejnou jako doma (od 70 do 200 Kč). Srovnatelné jsou i ceny potravin v obchodech (půl kg chleba vás vyjde na 10 Kč, meloun na 20 Kč), jízdného a dalšího běžně prodávaného zboží včetně suvenýrů. Dovolená na turecké riviéře vás finančně nezruinuje, a aby se místní cenová výhodnost vyplatila, je dobré řídit se nepřímou úměrou: Čím je pobyt delší, tím levněji vyjde.

 

Přesvědčte se o cenové výhodnosti dovolené v Turecku.

Chci ušetřit ještě víc. Chci koupit pobyt teď

 

Super výlety do přírody

Dovolená na turecké riviéře může představovat vlastně dva pobyty v jednom. Těsná blízkost pohoří Taurus vybízí k jeho návštěvě a cestovní kanceláře se předhánějí v nabídce výletů pro turisty. Příroda, na mnoha místech opravdu téměř nedotčená, je zde úžasná, stejně jako zapadlé horské vesničky, ve kterých je možné vidět, jak se tu žilo v dobách minulých. Můžete navštívit horské kaňony s prudkými řekami a vodními nádržemi, vodopády a užít si čistého vzduchu, průzračné ledové vody a úžasného klidu. V horách se nachází řada dalších pamětihodností. Z pláže se rychle a snadno přenesete do úplně jiného světa a vaše dovolená získá další rozměr.Poznejte tureckou riviéru i její fascinující okolí. Neváhejte se s námi poradit, vybereme vám pobyt na míru.

Mám zájem o slevu při nákupu předem

pay with iyzico methods