Sleva do 30 % při placení online!

Turecko oheň. Aktuální situace ohledně požárů v Turecku (2021)

Publikováno 10 Srpen, 2021

Aktuální situace v Turecku v souvislosti s požáry

aktualizace: 10. 8.

Vzhledem k prvním tak velkým požárům v oblasti Manavgatu za posledních 10 let bychom vás rádi informovali, že turistické oblasti byly uhašeny a turisté jsou v bezpečí a jejich dovolená probíhá hladce.

Požáry se šířily tak rychle kvůli silnému větru známému jako „poyraz“ a velkému vedru, protože červenec je jedním z nejteplejších měsíců letní sezóny. Postiženy jsou především venkovské oblasti, lesy a plodiny.

Také mnoho menších podniků, domů a pracovišť bylo poškozeno požárem, nemluvě o dopadech na přírodní prostředí (les, zvířata).

Naše lítost nad touto katastrofou je obrovská. Víme, že se situace postupně dostává pod kontrolu díky enormnímu nasazení tureckých služeb a externí pomoci.

Vzduch v mnoha regionech je již čistý. Zvláštní kouř se bude stále objevovat, částečně kvůli odpařování Země po záchranné operaci (ochlazení Země).

Chápeme, že mnoho z vás má nyní velké obavy z cesty do Turecka, ale turistické regiony jsou v bezpečí, turisté nejsou v ohrožení. Vezměte v úvahu skutečnost, že Turci nyní budou potřebovat turisty, aby se vzpamatovali nejen z pandemie, ale také z těchto strašných požárů.

Existuje riziko tohoto požáru v Alanyi?

Naše kancelář Ahoj Alanya se nachází v samém centru turistického střediska ALANYA. V Alanyi jsme nebyli nijak ovlivněni požáry zuřícími v oblasti Manavgat. Obloha je jasná, ve vzduchu není žádný kouř, žádný popel ani hořící zápach a turisté si stále užívají prázdniny! Nebýt sociálních médií, nevěděli by o požárech v Turecku vůbec nic.

Pokud vás zajímá, jak vypadá Alanya dnes, můžete tento region sledovat prostřednictvím živých kamer umístěných na různých místech. Níže přidává odkazy: https://www.alanya.bel.tr/kameralar

Pamatujte, že pomoc a informace vždy poskytujeme prostřednictvím e-mailu, Facebooku nebo chatu na našich webových stránkách. Zveme vás také, abyste se připojili ke skupině FB: „Ahoj Alanya Travel Agency“, nebo do skupiny Ahoj Turecko,  kde se s námi turisté podělí o to, jak vypadá aktuální situace po požáru v místech (letoviscích), kde se zdržují.

 

pay with iyzico methods