Sleva do 30 % při placení online!

Konakli v Turecku - prázdninová destinace

Publikováno 18 Leden, 2022

Další turistické letovisko ve slunném Turecku

V roce 2022 bude Turecko opět na mnoho let nejvyhledávanější dovolenkovou destinací! :)

Rozhodli jste se jet do Turecka? Dobře, ale teď otázka: Jaké místo vybrat, kde nebude „nuda“? Jste na správném místě! Rádi bychom vám představili málo známé turistické letovisko, které je rok od roku populárnější.

Při výběru hotelu pro dovolenou v Turecku jste se jistě setkali s takovými názvy přímořských letovisek jako: Alanya, Manavgat, Side, Belek, Antalya, Kemer. Tato města jsou nejoblíbenějšími prázdninovými středisky na pobřeží Středozemního moře, ale to už asi víte!

Konaklı je prázdninové místo, které turisté teprve objevují

A slyšeli jste o takovém místě KONAKLI?

Na Turecké riviéře je mnoho menších a méně známých turistických letovisek. To jsou vám tak dobře známé takzvané „okresy“ těchto větších turistických měst. Právě v těchto malých městech se obvykle nacházejí obrovské, luxusní a 5hvězdičkové hotelové komplexy. Patří mezi ně, ale nejsou omezeny na: Konaklı, Payallar, Türkler, Avsallar, İncekum, Okurcalar, Kızılot, Kızılağaç, Çolaklı, Lara atd.

Hned na začátku bychom vám rádi řekli, na co si dát při výběru hotelu pozor. Pokud půjdete do cestovní kanceláře a projdete si katalog s hotely, uvidíte např.: TURECKO / TURECKÁ Riviéra / KONAKLI – ALANYA, znamená to, že hotel se nachází v Konakli a NE v samotném centru Alanye, což je dobře známé nám všem. V katalogu je třeba uvést, že hotel se nachází v Konakli, což je 15 km od Alanye.

Většina turistů se při výběru hotelu řídí tím, že v katalogu je napsáno Alanya a očekává, že hotel bude 100% v tomto městě. Pak odlétají do Turecka a jsou zmatení, protože jejich hotel není v samém centru Alanye zábavy, jak údajně uvádí katalog cestovní kanceláře. Proto je tak důležité se před každým rozhodnutím souvisejícím s výběrem hotelu ujistit, kde se skutečná dovolená nachází!

Nenechte se však odradit, pokud se váš hotel nenachází v Alanyi, ale v jiném menším městě, protože v Turecku je mezi místy velmi dobrá komunikace, např. DOLMUŞ - je to malý autobus, který sváží turisty z většiny zastávek na malé množství a přivádí je do centra větších měst, jako je Alanya nebo Side.

Pár slov o Konakli v Turecku

Jak jsme již zmínili výše, Konakli je malé a klidné turistické městečko ležící na Turecké riviéře. Ideální geografická poloha mezi Středozemním mořem a pohořím Taurus, další výhodou je jedlový les, který odděluje Konakli od ostatních tureckých oblastí. V roce 2020 byl počet obyvatel 16 865 (muži 51,2 % a ženy 48,8 %). Konakli se nachází 15 km od zábavní Alanye, 55 km od starobylého města Side a 115 km od přímořské Antalye s mezinárodním letištěm.

Doporučujeme přečíst si náš blogový příspěvek: „Alanya nebo Side? Kam jet na dovolenou v Turecku? „V tomto příspěvku se dozvíte o výhodách těchto dvou vyhlášených letovisek a o tom, co tam vidět.

Kromě 4 a 5hvězdičkových hotelů v Konakli najdete také malé nákupní centrum s obchodními řetězci, mnoha restauracemi a butiky. V areálu je také známá diskotéka pod širým nebem "Summer Garden", kterou navštěvují turisté i místní obyvatelé. Alanyi však doporučujeme pro všechny druhy zábavy a atrakcí – je to jen 10 minut jízdy autobusem.

Konakli je známé svými krásnými písečnými plážemi, které vybízejí turisty k využívání vodních sportů, jako je windsurfing, vodní skútr, vodní paragliding a potápění.

Bazar v Konakli

Nejvýznamnější atrakcí tohoto města je obrovský BAZAR, který většina turistů miluje. Koná se každou středu! Na tomto trhu najdete zralé sezónní ovoce a čerstvou zeleninu přímo od tureckých farmářů, dále různé sýry, olivy, koření, sušené ovoce, místní čaje, sladkosti, ale i oblečení a textil.

Populární hotely Konakli

Představujeme vám hotely v Konakli, které si vybírají převážně polští turisté a jsou mezi nimi velmi oblíbené.

Quattro Beach Spa & Resort *****
Royal Garden Select ****
Hotel Saphir****
Numa Konaktepe ****
Xeno Eftalia Resort ****
Noxinn Deluxe *****
Hedef Beach Resort *****
Dizalya Palm Garden *****
Zahrada Miarosa Konakli ****
Aria Resort & Spa *****
Club Kastalia ****
Tui Blue Pascha Bay ****
Caretta Beach *****
Club Dizalya****
Titan Select *****
White City Beach ****
Mirador ****
Arancia Resort *****
Eftalia Marin Resort *****
Xafira Deluxe Resort & Spa *****

Fakultativní výlety z Konakli

Ahoj Alanya - naše česká cestovní kancelář v Turecku má širokou nabídku fakultativních výletů. Pokud si tedy chcete zpestřit pobyt, zveme vás, abyste se seznámili s našimi zájezdy, které z tohoto regionu pořádáme.

pay with iyzico methods