Sleva do 30 % při placení online!
Galerie fotografií

Hamam (turecké lázně)

Dostupné dny
denně
Typ výletu
Půldenní
Trasa
Centrum Alanye (klienti z hotelů v okolí regionu Alanya) .Centrum Side (klienti z hotelů v okolí regionu Side)., centrum Belek, centrum Kemer

Relaxace, osvěžení a zároveň poznání turecké tradice - to vše v sobě obnáší návštěva Hamam (turecké lázně). Najdete je téměř v každém městě turecké riviéry - rádi vás tam svezeme.

 

Turecké lázně HAMAM - užijte si očistnou tradici starověku! Turecká lázeň - „hamam“, je tradice, která sahá až do dávné historie. 

V Osmanské říši (a ještě dříve, v římských dobách!) Byly lázně centrem společenského života, místy setkávání, kde se přátelé mohli setkávat a diskutovat o podnikání, a v samostatné části mohly pro změnu ženy svobodně probírat drby nebo si užít kosmetické procedury . Rituál zůstal v kultuře dodnes - i dnes jsou tradiční turecké lázně stále aktivní a fungují v mnoha tureckých městech. I když Antalya nabízí koupel s trochu mladší tradicí, potěšení z rozmazlování je stejně jedinečné a nezapomenutelné.

 

Výhody tureckých lázní

Návštěva tureckých lázní se doporučuje na začátku vaší dovolené v Turecku, těsně předtím, než se začnete opalovat. Výhody tureckých lázních jsou četné: Nejen, že vám pomůžou se opálit, ale také uvolní vaše nervy, očistí celé tělo a zanechá ve vás klid.

 

Exkurze do tureckých lázní

Turecké lázně se skládají z několika místností s různou teplotou a vlhkostí, které pozitivně ovlivňují vaše zdraví. Naším prvním krokem bude vysokoteplotní suchá sauna - ale pokud se obáváte takové vysoké teploty, můžete tuto část přeskočit. Pak pokračujeme do horké parní lázně s mentolovými vůněmi, které dělají zázraky na váš dýchací systém! Poté se můžete ochladit ve vířivce, abyste se později přesunuli do Hamamu - horké parní lázně lemované mramorem, kde teploty dosahují 40-50 stupňů! Čeká vás celotělový peeling drsnou rukavicí (kese) od profesionálních masérů a masérek. Taková turecká masáž zahrnuje také pěnovou masáž, díky níž je vaše pokožka hladká, měkká a zvlhčená. Jako dezert - speciální pochoutka - uvolňující olejová masáž!

Exkurze do tureckého hamamu zanechává dlouhodobé účinky a navozuje uvolněnou náladu po zbytek vaší dovolené. Zaručujeme vám, že po návštěvě tureckých lázní  se budete cítit jednoduše znovuzrození.

Výlet do tureckých lázní probíhá obvykle mnohokrát denně. Podle vašeho regionu máte volitelné časy, které můžete najít během rezervace. Přibližná doba návštěvy je 2–3 hodiny + transfer (zahrnuto v ceně). Vyzvedneme vás z hotelu. Komplex Hamam poskytuje také finskou saunu, vířivku, solnou jeskyni, ledovou jeskyni, bahenní koupel.


Kdo nevyzkoušel tradiční hammam v Turecku, jako by tam ani nebyl. Poznejte starověké turecké lázně na vlastní kůži. Připravíme vám zážitek, na který jen tak nezapomenete. Vydejte se s námi na půldenní výlet plný očistné relaxace.

 

Hammam vás přenese zpátky v čase

Turecké lázně mají tisíciletou tradici, kterou Turci hrdě dodržují dodnes. Věhlas tureckých lázní se v průběhu staletí rozšířil do celého světa. Dnes lze využít služby hammam i v mnohých evropských městech, ale nic se nevyrovná autentickému zážitku pravých tureckých lázní v zemi, kde tato tradice spatřila světlo světa.

 

Relaxační turecká lázeň je ideální start vaší skvělé dovolené

Návštěvu tureckých lázní vřele doporučujeme všem našim klientům. Nezáleží na tom, zda jste se do Turecka vydali za akčními zážitky, nebo dáváte přednost absolutnímu nicnedělání pěkně na sluníčku na pláži. Lázně vás krásně zrelaxují po náročných pracovních i školních měsících a připraví vaše tělo a mysl na všechny vzrušující zážitky, které vás v Alanyi čekají. Absolvovat tento výlet hned na začátku má i praktické důvody. Po očistné kůře se bude vaše pleť lépe opalovat.

 

Na co se můžete těšit?

V tureckých lázních se rozhodně nebudete nudit. V rámci tohoto půldenního výletu si vyzkoušíte hned několik očistných procedur, které budou mít pozitivní vliv nejen na vaše tělo ale také mysl.

Očistné terapie pracují s různou teplotou a vlhkostí. Celá procedura se skládá z několika kroků:

 1. Nejprve zavítáte do vysokoteplotní suché sauny.

 2. Následují horké parní lázně obohacené mentolovými vůněmi, které vám zaručeně uvolní dutiny.

 3. Můžete se osvěžit ve vířivce.

 4. V horkých parních lázních, kde se teplota pohybuje od 40 do 50, vám profesionální masérky a maséři provedou celotělový peeling drsnou rukavicí (kese).

 5. Tečkou na závěr je pěnová masáž, která vaši pokožku hydratuje a zanechá ji hebkou a jemnou.

 

Ideální je absolvovat všechny kroky v přesném pořadí. Pokud vám ale například vysoká teplota nebude dělat dobře, můžete daný krok vynechat.

Dopřejte vašemu tělu hloubkovou očistu podle starověkých tradic. Exkurze do tureckých lázní pořádáme denně. Stačí si jen vybrat termín a čas odjezdu podle vaší lokality.

Program výletu
 • Vyzvednutí na hotelu
 • Vaše dovolená začne odpočinkem v tureckých lázní
 • Nejprve se posaďte do mramorové místnosti, pára očistí vaši duši i tělo
 • Profesionální maséři a masérky provedou celotělový peeling s drsnou rukavicí (kese)
 • Pěnová masáž. Díky tomuto ošetření je pokožka hladká, měkká a vlhká. Bude to vynikající příprava na opalování!
 • Konečně je čas na relaxační masáž těla aromatickými oleji
 • Můžete si také dopřát masku ze zelených řas na obličeji
Zahrnuté v ceně
 • Transfer (doprava)
 • Pojištění
 • Balíček koupelových služeb
 • Skřínky
 • Pantofle
 • Ručníky
Není zahrnuto v ceně
 • Nápoje
 • Maska na obličej
 • Spropitné
Co si vzít
 • Plavky
 • Peníze na extra služby
Poznámky
 1. Doporučuje se nenosit žádné šperky, které by se mohly na těle zahřívat
 2. Před návštěvou se očistěte od krémů a olejů  na opalování, které mohou snížit účinnost 
 3. Nevystavujte se slunci bezprostředně  po návštěvě tureckých lázní.
 4. Neexistuje žádné oddělení pohlaví; masáže provádějí jak ženy, tak muži. Můžete si objednat masáž od personálu stejného pohlaví, pouze informujte personál při příjezdu.
 5. Děti se mohou lázní zúčastnit společně s rodiči.
 6. Neexistují žádná zdravotní omezení proti používání lázní. Návštěvníci s onemocněním oběhového systému nebo s hypertenzí mohou vynechat  finskou saunu.
Nemůžete najít svůj hotel? Kontaktujte nás.
dospělý (+13)
dítě (7-12)
Datum výletu
Čas odjezdu
Zaplatit nyní
-10%
364 Kč
328 Kč
Zaplatit nyní
-10%
364 Kč
328 Kč
Nakoupili i další turisté
BESTSELLER

ČESKÝ PRŮVODCE
Delfíní show Sealanya
Středa, Neděle
Půldenní
Zaplatit nyní
-10%
728 Kč
655 Kč
rejs morski ze snorkowaniem
NOVÝ VÝLET

BESTSELLER
Šnorchlování
denně
jednodenní, Půldenní
Zaplatit nyní
-17%
849 Kč
705 Kč
NOVÝ VÝLET
Quad - Buggy Safari a Rafting
Pondělí, Středa, Pátek
jednodenní
Zaplatit nyní
-18%
849 Kč
696 Kč
BESTSELLER
Rafting
Úterý, Čtvrtek, Sobota
jednodenní
Zaplatit nyní
-23%
607 Kč
467 Kč
pay with iyzico methods