Sleva do 30 % při placení online!

Kam do Turecka s dětmi - Alanya je ideální destinací

Publikováno 20 Srpen, 2021

Vybrali jste si pro svou letošní rodinnou dovolenou oblíbené turecké letovisko Alanya? Toto místo si oblíbila i samotná královna Kleopatra. Nemohli jste si vybrat lépe. Krásné pláže, starověké památky a dechberoucí příroda. Alanya má všechno, co od skvělé letní dovolené očekáváte. Chcete, aby si program naplno užily i vaše neposedné ratolesti? Pak jste tady naprosto správně. Poradíme vám, kam do Turecka s dětmi. V tomto článku najdete několik skvělých tipů na akční výlety, na které budete všichni ještě dlouho vzpomínat.

 

Kam do Turecka s dětmi? Letovisko Alanya vás rozhodně nezklame

Pokud je to vaše první cesta na Tureckou riviéru, možná ve vás hlodají pochybnosti, zda jste si vybrali destinaci pro vaši letní dovolenou správně. Vybrat ideální destinaci pro rodinnou dovolenou není jen tak. Uklidníme vás, s Alanyí jste se trefili do černého. V Alanyi můžete celý den lenošit na pláži a u hotelového bazénu nebo můžete každý den vyrážet na výlety do okolí. Pokud preferujete akční dovolenou, Alanye je dokonalým výchozím bodem.

 

Poznejte Alanyi všemi smysly

Letovisko Alanya se rozprostírá na jižním pobřeží Turecka. Obklopuje ho Středozemní moře a impozantní pohoří Taurus. Proslulé je především překrásnými plážemi, které uhranuly i již zmiňovanou egyptskou královnu Kleopatru. Traduje se, že místy hrubý písek byl dovezený z povodí Nilu. Osobnost královny Kleopatry je s tímto místem úzce spojená, aby taky ne, tuto část země Kleopatře věnoval zamilovaný Antonius jako svatební dar.

Zlatou éru prožívala Alanya za vlády sultána Rum Seljuka ve středověku. V této době zde byl postavený ikonický hrad Alanya, loděnice Tersane a Červené věže. Přímořské letovisko bylo po nějakou dobu také sídlem pirátů.

Sečteno a podtrženo Alanya je posetá významnými kulturními a historickými památkami, které dotváří výjimečnou atmosféru a nabízí dechberoucí výhledy.

 

Objevte spolu s námi jedinečné kouzlo Alanye. V naší bohaté nabídce najdete všechny typy výletů: poznávací, relaxační i akční.

Vybírejte podle vašich osobních preferencích nebo aktuální nálady.

 

Hlavně žádná nuda! Kam do Turecka s dětmi za akčními zážitky

Tradičním poznávacím zájezdům pomalu odzvonilo. Mladá generace se nechce celý den v horku plahočit po památkách, i kdyby byly sebekrásnější. Současným trendem jsou akční výlety, které dokážou nabídnout víc, než jen “nudnou” prohlídku pamětihodností. Pokud cestujete s dětmi, několikahodinová prohlídka pamětihodností, ať už jsou sebevýznamnější, malé a mladé cestovatele neoslní. V naší nabídce najdete výlety, které jsou vyváženě nabité akcí, zábavou i poznáním. Ideální kombinace, která bude zaručeně bavit celou rodinu.

 

Co si rozhodně nesmíte nechat ujít?

  1. Delfíní show a plavání s delfíny v Antalyi - dopřejte vašim dětem jedinečný zážitek. Delfíní show patří mezi nejoblíbenější výlety pro děti. Součástí představení jsou také cvičení lachtani. V rámci tohoto výletu si můžete prohlédnout terárium s plazy Reptile Park a akvárium se žraloky. Samotné představení trvá 1 hodinu. program otevírají cvičení lachtani a tuleni. Následuje perfektně nacvičená akrobatická delfíní show. Nechce se vaše dítko jen dívat? V Antalyi si můžete rezervovat plavání s delfíny, a dokonce i adrenalinový 15 minutový ponor do akvária se žraloky. Tento výlet je určený pro turisty z regionů Belek, Lara, Kundu a Antalya.

  2. Rafting - obáváte se, že rafting není vhodným výletem pro malé děti? Raftingu v nádherném prostředí národního parku Köprülü Canyon se nemusíte bát. S klidným svědomím si tento adrenalinový zážitek mohou dopřát děti i neplavci. Podmínkou účasti je dobrý zdravotní stav a dobrá nálada. Po celou dobu se o vás budou starat profesionální instruktoři, kteří mají s raftingem dlouholeté zkušenosti. Pokud vám nevadí studená voda a chcete si dovolenou okořenit přiměřenou dávkou adrenalinu, tento výlet se vám vryje pod kůži.

  3. Výlet pirátskou lodí - přeneste se v čase zpět o několik století do dob, kdy byla Alanya pirátským sídlem. Nasedněte na pirátskou loď a nechte se unášet vlnami podél pobřeží a obdivujte krásy Turecké riviéry z jiné perspektivy. Uvidíte: historický přístav Seljuk, loděnice v Tersane, obdivovat budete 5 km dlouhou zeď, která navazuje na pevnost Sejluk, poplujete kolem tajemných jeskyní a u pláži Kleopatra a Ulas se zastavíte a dáte si výborný oběd, který vám bude servírovat posádka. Tím ale tento výlet rozhodně nekončí. Na palubě lodi si můžete také zatancovat. V ceně je oblíbená pěnová párty. Děti si můžou hrát na piráty. Posádka jim ochotně namaluje pirátské obličeje.

  4. Šnorchlování s želvami - co by to byla za dovolenou u moře bez šnorchlování. Prozkoumejte krásy podmořského světa a zaplavte si s mořskými želvami. Čeká vás 5 hodinová plavba podél pobřeží na dřevěné lodi Gulet. Kapitán lodi vás zaveze na místo, kde se mořské želvy vyskytují. Stává se jen velmi zřídka, že byste žádnou želvu nepotkali. Pozorovat můžete nejen je, ale také krásné barevné ryby, a pokud budete mít štěstí narazíte i na delfíny. Výlet je vhodný pro starší děti, které umí plavat.

 

Pokud nevíte, kam s dětmi do Turecka, Alanya je sázkou na jistotu

Letovisko Alanya je výborný výchozím bodem, ze kterého můžete denně podnikat zábavné výlety a odpoledne ještě stihnete polenošit na pláži. Nabídka aktivit pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií je opravdu široká. Pokud je pro vás představa desetidenního válení na pláži neúnosná, Alanye nabízí tolik různých aktivit, že nemáte šanci všechny za váš pobyt stihnout. To je také důvod, proč se do Alanye rodiny s dětmi rády vracejí. Pokaždé mohou zažít něco nového.

 

Nabízíme půldenní, celodenní i dvoudenní výlety pro rodiny s dětmi.

Doporučujeme prohlédnout si celou naši nabídku. Pokud si nejste jistí, zda je daný výlet vhodný pro věkovou kategorii vašeho dítěte, napište nám. Rádi vám pomůžeme vybrat výlet, který vám bude šitý na míru.

pay with iyzico methods